Protestë gjithëpopullore në Bujanoc
Albeu.com
Në shenjë reagimi ndaj dënimit të ish pjestarëve të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc nga ana e Gjykatës Supreme të Serbisë, sot në qendër të Bujanocit do të organzohet protestë gjithëpopullore.Në shenjë reagimi ndaj dënimit të ish pjestarëve të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc nga ana e Gjykatës Supreme të Serbisë, Përfaqësuesit e Shoqatës së Veteranëve, Invalidëve dhe Familjarëve të dëshmorëve të UÇPMB-së bashkë me përfaqësuesit politik dhe institucional të Luginës së Preshevës, sot në qendër të Bujanocit do të organzojnë protestë gjithëpopullore .


Disa ish pjestarë të UÇPMB-së, të cilët në bazë të një vendimi të Gjykatës Supreme të Serbisë, kohë më parë u liruan nga paraburgimi, janë ftuar për paraqitje në qendrën e burgimit me datën 31 mars. rtk
Shtuar më 30/03/2006, ora 11:11
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori