Protesta për Teatrin/ Bujar Asqeriu bën thirrjen e fundit: T’u themi grabitqarëve të heqin thonjtë nga…
Pëlqej
Bujar Asqeriu ka qenë ka qenë aktori i radhës që ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin në Protestë ditën e premte.
Në një video Asqeriu thotë se duhet të bëhen të gjithë bashkë, pasi pronat e teatrit po grabitet.

“Qytetarë të nderuar, ditën e premte në orën 19:00 jeniftuar për të mbrojtur kauzën tonë. Jeniftuar për të mbrojtur teatrin tuaj, jeniftuar për të mbrojtur traditën tonë kulturore, për të mbrojtur historinë tonë. Jeniftuar për t’u thënë grabitqarëve të heqin duart dhe thonjtë dhe të largohen nga grabitja e territorit të Teatri Kombëtar” thotë aktori Asqeriu.

Shtuar më 13/06/2018, ora 22:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori