PROTESTA/ PD: Janë kërcënuar shoferët e autobuzave të Beratit që të mos nisen drejt protestës
Ditën e sotme në orën 12:00 pritet të nisë protesta e opozitës dhe mijëra njerëz mësohen se janë nisur nga rrethet drejt Tiranës për të protestuar.

Kreu i Partisë Demokratike në Berat Gazment Azizi ka denoncuar sot publikisht se pronarët e autobusëve që do niseshin drejt Tiranës me qytetarë që do i bashkoheshin protestës së opozitës, janë kërcënuar.

Sipas Azizit këto kërcënime kanë bërë që disa autobuza të Beratit për në protestë të mos nisen por 6 prej tyre dhe 50 makina janë nisur.

Sakaq, dhjetëra autobusë me protestues janë nisur dhe nga rrethet e tjera të vendit, që pritet t’i bashkohen tubimit të sotëm që nis në orën 12:00, ndërsa nuk dihet se kur do të përfundojë./albeu.com/


Shtuar më 18/02/2017, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori