Përfundon protesta e "Agimit të Artë"
Update - Ka përfunduar protesta e pazakontë, e cila është mbajtur paraditen e sotme nga përfaqësues të "Agimit të Artë" në zonën greke.

Protesta ka zgjatur për gati një orë dhe është monitoruar nga forca të shumta policore për të shmangur incidentet e mundshme, shkruan News 24.

Drejtori i kufirit Ylber Zyberi bëri me dije se për shkak të protestës u bllokua puna në pikën kufitare të Kapshticës, dhe asnjë qytetar shqiptar nuk u lejua për të kaluar në tokën greke, me qëllim shmangien e një përplasjeje të mundshme. /albeu.com/.......................


13:09 - Dogana e Kapshticës ka pezulluar punën prej një ore për shkak të një proteste që partia naziste greke “Agimi i Artë” është duke zhvilluar në anën grekekufirit.

Për të shmangur përplasjen, autoritetet doganore shqiptare kanë ndërprerë punën dhe Drejtori i Kufirit, Ylber Zyberim ka diskutuar me homologët grekë për shkaqet e protestës.
Arsyet e protestës janë ende të paqarta. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2013, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori