Protesta kundër HEC-it në Zerqan
Kompania koncesionare së bashku me kreun e komunës Zerqan të Bulqizës kanë zhvilluar sot një takim me banorët e kësaj komune të cilët prej dy ditësh protestojnë kundër ndërtimit të një hidrocentrali.

Banorët kërkojnë nga kompania të mos devijoje projektin dhe te mos e preke ujin e liqenit te zi qe per keta banore eshte jetik per vaditjen e tokave, nderkohe qe e gjithe zona eshte zone e mbrojtur.

Drejtuesit e kompanise koncesionare kane shpjeguar qe projekti i tyre nuk demton banoret. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2014, ora 13:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori