Protesta e të enjtes, Basha bën mbledhje urgjente me kryetarët e degëve
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një mbledhje urgjente me kolegjin e kryetarëve të degëve.

Sipas informacioneve paraprake, në këtë takim i këtij do të flitet për protestën e së enjtes, e cila do të zhvillohet kundër qeverisë Rama.

Basha synon që të enjten të zhvillohet sërish një protestë me nivel pjesëmarrjeje dhe me impakt po aq sa edhe ajo e zhvilluar në ditën e sotme.

Ditën e sotme 19 veta janë plagosur, midis tyre qytetarë, polisë dhe gazetarë. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2019, ora 20:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori