Protesta e opozitës, komuniteti shqiptar në Belgjikë manifestim para Komisionit Evropian

Komuniteti shqiptar në Belgjikë me anë të një manifestimi do t’i bashkangjitet protestave të opozitës të nisura më 18 shkurt, për garantimin e zgjedhjeve të lira.

Sipas organizatorëve, qëllimi i këtij manifestimi është sensibilizimi i Institucionet Evropiane për rreziqet që po i kanosen votës së lirë dhe demokracisë në Shqipëri.

Manifestimi në fjalë do të zhvillohet ditën e hënë më 6 mars 2017, ora 14:00, në sheshin “Schuman”, përballë Komisionit Evropian në Bruksel.

Komuniteti shqiptar në Belgjikë u bën thirrje të gjithë bashkatdhetarëve tanë në Belgjikë dhe vendeve përreth, për të marrë pjesë në këtë manifestim, duke treguar kështu ndjenjën tonë të solidaritetit dhe përgjegjësisë tonë qytetare e atdhetare”, apelon Këshilli Organizues./albeu.com/

Shtuar më 03/03/2017, ora 11:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori