Protesta e nesërme, opozita ndryshon drejtimet
Këtë herë protesta ndryshe nga herët e mëparshme, që janë përqendruar tek hyrja kryesore e Parlamentit do të jenë në një drejtim tjetër.

Plani është konfirmuar nga një zyrtar i lartë i opozitës.

Plani i ri i opozitës ka për qëllim të paraqesë një Parlament që funksionon vetëm me forcën e blindave dhe dhunën policore kundër protestuesve shkruan bw.

Sipas hartës së siguruar cila u është shpërndarë disa përfaqësuesve të PD, pikat e rrethimit janë secila prej rrugëve që lidhet me Parlamentin: hyrja kryesore, hyrja nga qendra tregtare Toptani, hyrja nga ish-selia e Partisë Demokratike, hyrja nga rruga tek Bashkia, hyrja nga Pedonalja dhe hyrja nga unaza, pranë PD.
Shtuar më 20/03/2019, ora 21:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori