Protesta e dhunshme e opozitës, BE kërcënon me integrimin
Pas protestës së djeshme para Kuvendit të Shqipërisë ka reaguar ashpër BE.

“BE-ja dënon dhunënprotestat e djeshme dhe sjelljen e anëtarëve të Parlamentitseancën plenare”- thuhet ne deklaraten zyrare te BE.

Deklarata e BE

BE-ja dënon dhunënprotestat e djeshme dhe sjelljen e anëtarëve të Parlamentitseancën plenare.

Proceset demokratike, qofshin ato seanca parlamentare apo protesta, duhen lejuar të zhvillohen në mënyrë paqësore.

Qytetarët shqiptarë u kërkojnë përfaqësuesve të tyre të zgjedhur të tregojnë lidership dhe përgjegjësi, si dhe të punojnë në partneritet për të ndjekur reformat e rëndësishme që janë gjithashtu vendimtare për aspiratën e Shqipërisë për t’iu bashkuar BE-së. /albeu.com/
Shtuar më 19/12/2017, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori