Propozoi Vitore Tushën në krye të KLSH-së, Meta tregon arsyet
U përfol së tepërmi edhe propozimiPresidenti Meta pati për të drejtuar KLSH-në.

Për propozimin e tij, Vitore Tushën, Meta tha në A2 Neës se kishte ardhur sepse e shihte si më të mirën e mundshme për këtë pozicion.

Gazetari: Propozimin tuaj për zonjën Tusha, si e shihni?

Presidenti Meta: Propozimi im mendoj ka qenë më i miri i mundshëm për të gjitha arsyet që kanë të bëjnë me kriteret sipas vlerësimit tim, që duhet të ketë një drejtues i KLSH-së në këtë situatë që e forcon pavarësinë e këtij institucioni. Mos harrojmë që ky është institucioni që bën auditimin e institucioneve të tjera publike në vend dhe zonja Tusha e ka kaluar ‘vetting’-un e saj me sukses. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2018, ora 20:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori