Propozohen ndryshime në ligjin për planifikimin e territorit
Territori i vendit do te nis te planifikohet sipas ndryshimeve te reja ligjore muajt e pare te viti te ardhshem. Pushtetaret vendore kane nisur te japin sugjerimet e tyre te cilat sipas Ministres se Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni do te jene pjese e nje drafti te posacem qe do te publikohet ne muajin dhjetor.


Pushtetaret vendore druhen se ky mund te jete thjesht nje takim per te thene e gjithcka me pas do te behet sipas parimit “bej si di vete” madje edhe duke tejkaluar kompetencat. Per bashkepunim ministria Gjermeni shprehet edhe per planet vendore te cilat sipas saj nuk do te hidhen poshte, por do te jene pjese e Planit te Pergjithshem Kombetar. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2013, ora 17:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori