Pronari italian vret dy punëtorët e tij shqiptarë, nisin hetimet
Dy shqiptarë nga Kosova kanë humbur jetën, pasi pronari i tyre italian ka shtënë mbi ta. Ndonëse ky i fundit ka lajmëruar ambulancën, dy personat 26 dhe 38 vjeç kanë humbur jetën në vendngjarje.

Nga të dhënat paraprake raportohet se zënka mes tyre ka nisur për çështje parash, ndonëse policia ka nisur hetimet për të hedhur dritë mbi këtë ngjarje të rëndë.

Xhanluka Siferi ka qëlluar për vdekje dy shqiptarët nga Kosova në Fermano të Italisë. Mediat italiane bëjnë të ditur se viktimat janë Valdet Avdyli, 26 vjeç dhe Nexhmedim Mustafa, 38 vjeç. Sipas pronarit italian i cili u vetëdorëzua në polici, Avdyli dhe Mustafa e kishin ndalur në rrugë dhe kishin nisur të debatonin për çështje parash. Situata më tej ka degraduar në përdorimin e armës. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori