Prokuroria Shqiptare: Kemi çuar në gjykatë 943 zyrtarë të lartë
Albeu.com
943 zyrtarë të lartë të shtetit, të akuzuar për vepra të ndryshme penale në ushtrim të detyrës, e janë ndjekur penalisht nga Prokuroria e Përgjithshme.Shifrat u bënë publike dje nga kjo e fundit e cila në një deklaratë për shtyp theksoi se bëhet fjalë për drejtues të lartë të shtetit dhe krerë drejtorive të rëndësishme. Të gjithë këta gjatë periudhës 2002-2006 janë nxjerrë para drejtësisë dhe në mjaft raste gjykata i ka dënuar me burg. Prokuroria ka publikuar edhe emrat e këtyre zyrtarëve, mes të cilëve zëvendësministra dhe drejtorë drejtorish.
Alfons Skenderi, Gazeta Start
Shtuar më 29/03/2006, ora 09:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori