Prokuroria nis hetimet ndaj dy zyrtarëve në Gjirokastër
Prokuroia në Gjirokaster ka nxjerrë një procedim penal për dy zyrtarë të Bashkisë së Gjirokastër në lidhje me pallatin që rrezikon të shembet nga rëeshqitjet e dherave në këtë qytet.

Sipas kërkesës së Prokurorisë dy zyrtarët nuk mbikqyren punimet që sollen probleminpallatin ngjitur.

Akuzat për shpërdorim u bënë ndaj, Vullnet Tola përgjegjës i IVN dhe Aleksander Pesha inxhinier në Bashkinë Gjirokastër.
Shtuar më 17/01/2018, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori