Prokuroria kërkon “arrest shtëpie” për ish-gruan e Mirit të Xhikes
Prokuroria e Tiranës
Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-bashkëshorten e "MiritXhikes", Manjola Prifti, e kërkuar nga drejtësia italiane.

Ajo u arrestua një ditë më parë dhe pritet të ekstradohet në shtetin fqinj.

Prifti është dënuar me 11 vite burg për "shfrytëzim prostitucioni", "trafik të lëndëve narkotike" dhe "pastrim parash", vendim ky i marrë nga Gjykata e Romës në vitin 2003. /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2012, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori