Prokuroria kërkon 9 vjet burg për Gjergji Thimion
Prokuroria e Tiranës kërkoi sot 9 vjet burg për koleksionistin e ikonave Gjergji Thimio dhe 7 vjet burg për bashkëpunëtorin e tij Arben Spaho me akuzën e vjedhjes së veprave të artit.

Gjatë dhënies së pretencës, Thimio ka akuzuar sërish kryeministrin e vendit Edi Rama për arrestimin e tij.

Banda e strukturuar e Edi Ramës falsifikoi procesverbalet”, tha Thimio, i cili pranoi gjykimin e shkurtuar. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2014, ora 13:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori