Prokuroria e Tribunalit të Hagës reagon ndaj paraqitjes televizive të Haradinajt
Albeu.com
Prokuroria e Tribunalit të Hagës konsideron se paraqitja televizive javën e kaluar e Ramush Haradinajt , i akuzuar për krime ndaj serbëve e romëve në Kosovë “është mesazh shumë i keq” për dëshmitarët dhe për opinionin, ka deklaruar zëdhënësi i kryeprokurores, Anton Nikiforov. 

Haradinaj, me lejen e UNMIK-ut dhe të Tribunalit i ka dhënë të premten e kaluar një intervistë televizionit të Prishtinës RTV 21.  

{nl}

Prokuroria e ka kundërshtuar këtë, por Trupi gjykues, pas suspendimit njëjavor, e ka konfirmuar vendimin e UNMIK-ut që Haradinajt ti lejohet paraqitja në televizion.

Shtuar më 04/11/2006, ora 00:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori