Prokurori mesazh Berishës: “Dje nga zyra e Ramës doli urdhri i prerë"
Ish-kryeministri Sali Berisha, pretendon se ka marrë një mesazh nga një prokuror ashtu siç e quan ai "Prokurori digjital", që Edi Rama ka dhënë urdhër të prerë për djalin e deputetit Rraja.

Sipas asaj që është publikuar nga Berisha, prokurori shkruan se djali i deputetit të PS i arrestuar dje është çliruar nga 7 akuza.


STATUSI I BERISHËS

Kryepërdhunuesi Edvin Kristaq Rama çliron nga 7 vepra penale përdhunuesin e partisë së tij, Rexhep Rraja!

Prokurori dixhital shkruan. sb
“Përshëndetje dr. dje nga zyra e Edi Ramës doli urdhri i prerë që Rexhep Rranja të akuzohet vetëm për nenin 121/a të përndjekjes. Ndërkohë që janë shkelur në flagrancë nenet që vijojnë:

Neni 84 – Kanosja
Dënim me gjobë ose burgim gjer në 1 vit

Neni 90 – Dëmtime të tjera me dashje
Dënim me gjobë ose burgim gjer në 6 muaj

Neni 102 – Marrëdhënia seksuale me dhune me të rritura
Dënim 3 gjer në 10 vjet burgim

Neni 104 – Marrëdhënia seksuale ose homoseksuale me kërcënimin me përdorimin e armës
Dënim 5 gjer në 15 vjet burgim.

Neni 110 – Heqja e paligjshme e lirisë
E kap pjesa ku shkaktohen edhe lëndime fizike.
Dënim 3 gjer ne 7 vjet burgim.

Neni 278 – Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve
Dënim me gjobë gjer në 7 vjet burgim.

Neni 301 – Veprime që pengojë zbulimin e së vërtetës
Dënim me gjobë ose burgim gjer në 3 vjet.”
Shtuar më 01/10/2018, ora 17:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori