Projektbuxheti 2011, Kuvendi e miraton me 74 vota pro
Pas një seance prej 17 orësh debate të nisura ditën e djeshme në ora 10:00, mbrëmë Kuvendi i Shqipërisë miratoi projektbuxhetin për vitin 2011">2011. Projektbuxheti mori 74 vota pro, një votë kundër dhe asnjë abstenim.

Diskutimi për projekt buxhetin e vitit 2011">2011 ka përfunduar në orën 04:00 të mëgjesit të sotëm. Më pas Kuvendi ka zhvilluar interpelancën e kërkuar nga deputeti Erion Braçe me kryeministrin Berisha.

Ministri i Financave e ka konsideruar buxhetin e vitit të ardhshëm 2011">2011 si buxhet të rritjes së pagave e pensioneve, si financim për dnërtimin e 2 mijë kilometrave rrugë dhe si një paketë që do të nxisë zhvillimin e turizmit në vend.
Shtuar më 26/11/2010, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori