Projekt-rezoluta për çeljen e negociatave: Publikohet drafti me 10 pika, çfarë kërkohet
Kuvendi i Shqipërisë ka publikuar Projekt-rezolutën ku listohen 10 pika për çeljen e negociatave.

Në draft rezolutën kërkohet mes të tjerash dialog gjithëpërfshirës dhe inkurajim për institucipnet ligjzbatuese për vijimin e reformave të kërkuara.

Mbështet Reforma në Drejtesi, inkurajon ngritjen e SPAK, BKH dhe Gjykatën Kushtetuese, Luftë kunder krimit te organizuar dhe korrupsionit.

Në projektrezolutë: Institucionet të vijojnë punën me reformat e ndërmarra. Duhen rezultate konkrete ne 5 prioritetet kyce ne celjen e negociatave

Projektrezoluta i drejtohet edhe shteteve anëtare të BE, që në 17-18 tetor do diskutojnë për Shqipërinë dhe Maqedoninën e Veriut.
Shtuar më 30/09/2019, ora 13:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori