Produktet kozmetike dëmtojnë lëkurën
Inspektoriati Qendror Teknik pas kotrolleve të ushtruara në disa produkte kozmetike që perdoren nga femrat ka kostatuar se keto produkte janë përberje me lëndë të para që shkaktojne probleme me dermatitet të lekurës.

Analizat tregojnë se produktet kozmetike kanë në përbërje kimikate të rrezikshme dhe shpesh kancerogjene. Buzëkuqet janë mjaft të përdorshme dhe një pjese e tyre kanë shkaktuar dermatite në lekure. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2012, ora 17:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori