Prodhonin bombula false, prangosen dy persona
Policia e Gjirokastrës ka bërë të mundur sekuestrimin e disa makinerive që prodhonin bombula gazi të fallsifikuara. Burime nga policia bëjnë me dije se gjatë operacionit të koduar “Bombula” janë ndaluar edhe dy persona ndërsa është shpallur në kërkim një tjetër.


Sipas policisë janë sekuestruar 7 makineri që prodhonin dhe mbushnin bombula gazi të fallcifikuara, 9072 bombula gazi, katër baleta me amballzh për paketim të bombulave,një automjet tip furgon,si dhe një automjet .
Gjithashtu janë sekuestruar edhe dy armë zjarri model 63 (pushkë ), si dhe tre krehëra me 61 fishkë.


Policia ka arrestuar në flagrancë shoferin e firmës Spiro Memisha si dhe përfaqësuesin ligjor të kësaj firme Ervin Kuti ndërsa është shpallur në kërkim pronari i firmës Ella 2012, Marko Shugro i cili njëkohësisht është edhe punonjës i Drejtorisë Rajonale të Tatim Taksave Gjirokastër.

Sipas policisë specialistët e Sektorit Kundër Krimit Finaciar në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër prej disa javësh kishin marrë informacion në rrugë operative se në një punishte në afërsi të fshatit Vrisera të rrethit Gjirokastër që ishte e liçensur për prodhim të gozhdëve , mund të prodhoheshin dhe mbusheshin bombula gazi duke falsifikuar etiketën dhe mbishkrimet e tjera , me qëllim konkurence në treg. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2012, ora 10:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori