E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
Problemet shëndetësore detyrojnë grevisten të dalë nga greva
Një greviste ndërpreu sot grevën pas shfaqjes së problemeve shëndetësore. Gladiola Bardhoshi është ankuar për dhimbje stomaku, marrje mendsh dhe luhatje tensioni.

Grevistja Bardhoshi është dërguar në spital ndërkohë që kryetarja e Shoqatës për të Larguarit nga Administrata Nertila Qafzezi njoftoi se gjendja shëndetësore e pjesës tjetër të grevistëve është normale.


GREVISTET E URISE
1. Nertila Qafzezi, ish-specialiste Zyra e Punës, Tiranë
2. Petrit Fejzullai, ish-financier ISKSH, Drejtoria Rajonale Tiranë
3. Astrit Lika, ish-mirëmbajtës ISKSH
4. Artan Murrizi, ish-inspektor, Ministria e Drejtësisë
5. Prel Vukaj, ish-punëtor gjelbërimi, Ndërmarrja Nr.2 Qyteti Studenti
6. Ludovik Berisha, ish-inspektor zjarrfikëse Berat
7. Agron Dervishi, ish-inspektor, ISSH Gjirokastër
8. Vera Picaku, ish-inspektore AKU, Tiranë
9. Olgerta Shkurti, ish-specialiste Zyra e Punës, Tiranë
10. Gladiola Bardhoshi, ish-specialiste, ndërmarrja e trajtimit të studentëve
11. Sokol Ukperaj, ish-ekonomist te Sigurimet Shoqërore
12. Edmond Idrizi, ish- kryeinspektor te Drejtoria e Burgjeve
13. Mehmet Cemurati, ish-gardist
14. Gjergji Kolthi, ish kryeinspektor në Komisariatin e Kurbinit
15. Leonard Strazimiri, ish-punonjës në SHSSH
16. Mahir Reçi, ish-punonjës i ndërmarrjes së trajtimit të studentëve Nr. 2
Shtuar më 23/05/2014, ora 17:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori