Privatizimi i Albpetrol, debate në parlament
Kalimi i projektligjit për privatizimin e Albpetrolit ka ngjallur debate gjatë ditës së sotme në parlament. Grupi i Partisë Socialiste ka deklaruar voten kundër projektligjit ndërsa nuk kanë munguar akuzat në drejtim të qeverisë.


Deputeti i PS-së Erjon Brace ka kërkuar ne nisje të diskutimit që të sqarohen se sa janë përfitimet e kësaj kompanie në 3 vitet e fundit dhe të bëhet transparencë e plotë e procesit të privatizimit. Një tjetër projekligj që pritet të shqyrtohet është edhe ai “Për regjistrimin e pasurive të paluajtshme”. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2012, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori