Pritet doreheqja e liderit te ORA, Veton Surroi
Albeu.com
Zedhenesi i kreut te ORA-s, Ylli Hoxha tha ne nje prononcim per tv News24 se te rezultatet e publikuara deri tani nga grupi i OJQ-ve nuk jane inkurajuese, dhe se drejtuesit e levizjes reformiste duhet te reflektojne mbi to.Kreu i levizjes ORA, Veton Surroi eshte shprehur sot se do te prese rezultatet zyrtare perfundimtare te zgjedhjeve ne Kosove para nje vendimi per doreheqje nga posti i parties. Zedhenesi I kreut te ORA-s, Ylli Hoxha tha ne nje prononcim per tv News24 se te rezultatet e publikuara deri tani nga grupi i OJQ-ve nuk jane inkurajuese, por gjithesesi edhe pas marrjes se rezultateve perfundimtare, drejtuesit e levizjes reformiste duhet te reflektojne mbi to.

Nderkaq angazhimi i kreut te parties Ora, ne lidhje me ceshtjen e statusit te Kosoves nuk do te ndalet. “Se sa do te mundet ai te ndikoje ketej e tutje ne procesin per statusin varet nga rezultatet e zgjedhjeve dhe si e sheh presidenti i vendit mundesine e angazhimit. Sido qe te jete partia Ora dhe Surroi do te jene te perkushtuar te ndihmojne ne kete faze te fundit. Por gjithesesi pergjegjesia me e madhe mbetet mbi ata qe kane marre numrin me te madh te votave dhe ata duhet te deklarojne se si do te veprojne me tej” tha Ylli.

Ne vijim te deklarates se tij, zedhenesi i zotit Surroi u shpreh se ky i fundit do te vazhdoje te jete pjese Ekipit te Unitetit deri ne konstituimin e institucioneve te reja. “Ai do te vazhdoje te respektoje nje mandat te marre nga kuvendi i Kosoves dhe me konstituimin e institucioneve te reja do te shihet se si do te vazhdohet me menaxhimin e ceshtjes se statusit” tha zedhenesi i kreut te parties Ora.
Shtuar më 19/11/2007, ora 23:06
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori