Pritej të përballej me gjykatën, shtyhet gjyqi për Tahirin
Gjyqi ndaj ish-minstrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është shtyrë
në datën 28 prill si pasojë e pandemisë.

Më herët, Gjykata e Apelit e kishte caktuar seancën e rradhës për ish-ministrin ditën e sotme dhe u bë me dije se do të zhvillohej pa media dhe publik.

Kujtojmë se Gjykata e Krimeve të Rënda e shpalli fajtor ish-ministrin e Brendshëm, vetëm për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe e dënuan me 3 vite shërbim prove por avokatët e tij e apeluan dhe tashmë çështja do të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme të Apelit.
Shtuar më 09/04/2020, ora 11:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori