Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Prishtinë, Zvicra njeh pasaportat e reja
Albeu.com
Ambasada e këtij vendi në Kosovë përmes një njoftimi zyrtar që ia dërgoi Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, ka njoftuar se njeh zyrtarisht pasaportën e reja.Në radhën e shteteve që kanë njohur pasaportat e reja të Kosovës, sot është shtuar edhe Zvicra. Ambasada e këtij vendi në Kosovë përmes një njoftimi zyrtar që ia dërgoi Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, ka njoftuar se njeh zyrtarisht pasaportën e reja. Lajmi i bëri të ditur zyra për marrëdhënie me publikun e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës. Ambasada e Zvicrës nga 5 gushti i këtij viti i ka autorizuar autoritetet përgjegjëse për vendosjen e vizave zvicerane në pasaportën e Republikës së Kosovës.
Shtuar më 06/08/2008, ora 23:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori