Prezantuesi italian merr shtetësinë shqiptare
Shumë personazheve të bootës së show-bizit jashtë trojeve shqiptare, kanë një dashuri të veçantë për vendin tonë. Ardhja e më pas largimi për arsye të ndryshme, duket se u ka lënë mbresa të veçanta.

Një prezantues italian tashmë ka marrë shtetësinë shqiptare, duke na shtuar edhe më tepër ne ndjenjën e krenarisë. Bëhet fjalë për aktorin dhe prezantuesin italian Ezio Greggio, i cili ka marrë shtetësinë shqiptare.

Në listën e 15 personave për të cilën presidenti Nishani firmosi dhënien e shtetësisë shqiptare është edhe prezantuesi i emisionit “Striscia la Notizia”. Në nëntor 2014, Greggio në “Tirana International Film Festival” u nderua me çmimin e Mirënjohjes për promovimin e aseteve kinematografike në Shqipëri, me qëllim sjelljen e produksioneve të huaja që janë të interesuara për shfrytëzimin e peisazheve dhe studiove shqiptare. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2015, ora 09:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori