Presidenti Topi uron besimtarët muslimanë
Pëlqej
Presidenti Bamir Topi
Presidenti i Republikës Bamir Topi ka uruar besimtarët muslimanë shqiptarë për festën e Kurban Bajramit.

Kreu i shtetit duke bërë thirrje për harmoni theksoi se sot shqiptarët duhet të bëhen më pak egositë dhe më shumë artruistë.

Topi shprehu bindjen se “vlerat morale, mendimet e ndritura dhe qëllimet e dobishme do t'i shërbejnë synimit të përbashkët për ruajtjen dhe transmetimin në breza të trashëgimisë sonë të vyer të harmonisë dhe të tolerancës fetare”.
Shtuar më 16/11/2010, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori