Presidenti nuk dekreton shembjen e Piramidës
Ligji për shembjen e Piramidës dhë ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar nuk është dekretuar nga presidenti Topi duke u kaluar në heshtje.

Afati 20 ditor i dekretimit kaloi të mërkurën në mbrëmje, por presidenti nuk e firmosi ligjin për shembjen e Piramidës dhe ngritjen në atë vend të kompleksit të ri parlamentar, raporton gazeta Mapo.

Shumica miratoi në parlament ligjin për rregullat dhe procedurat për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar ndërsa opozita nuk ishte e pranishme. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2011, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori