Presidenti Moisiu sot në Samitin e Këshillit të Europës në Varshavë
Albeu.com
Presidenti i Republikes se Shqiperise, Alfred Moisiu, merr pjese ne Samitin e Keshillit te Europes, qe ka filluar punimet dyditore sot, ne Varshave ne Poloni, beri te ditur zyra e shtypit prane Presidences. Presidenti Moisiu pritet te mbaje nje fjalim ne kete Samit dhe me pas te kete takime dy dhe shumepaleshe me disa kryetare shtetesh, pjesemarres ne kete eveniment te rendesishem. Ne kete Samit do te marrin fjalen e tyre kryetaret e shteteve, anetare te KE-se dhe do te nenshkruhen disa dokumente te rendesishme. Samiti do te zhvilloje punimet ne tre sesione plenare me tema: "Uniteti evropian, vlerat evropiane", "Sfidat per shoqerine evropiane", dhe "Arkitektura evropiane" dhe do te adoptohet Deklarata Politike dhe plani i Veprimit. bw
Shtuar më 16/05/2005, ora 18:24
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori