Presidenti Moisiu mandaton sot kreun e PD, Berisha si kreun e Qeverise
Albeu.com
Presidenti i Republikes Alfred Moisiu pritet te mandatoje sot kryetarin e Partise Demokratike, Sali Berisha, si kreun e qeverise se re te vendit.Ky veprim do te ndermerret nga presidenti, duke repsektuar kushtetuten dhe si rezultat i te djathteve qe fitoi zgjedhjet parlamentare ne 3 korrik. Mandatimi i kryeministrit do t'i hape rruge dekretimit te kabinetit te ri qeveritar, emrat e te cileve do t'i paraqiten presidentit ne fillim te javes nga Berisha. Sic ben te ditur "Gazeta Shqiptare" kabineti Berisha, emrat e te cileve tashme jane bere te ditur eshte me moshen me te re mesatare krahasuar me te gjtiha qeverite qe kane qene nga viti 1912.
Shtuar më 03/09/2005, ora 17:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori