Presidenti Meta vizitë zyrtare në Mal të Zi, viziton Tuzin, Tivarin e Ulqinin
Pëlqej
Presidenti Ilir Meta nis sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij Milo Gjukanoviç, me të cilin do të zhvillojë bisedime dypalëshe.

Kreu i Shtetit, gjatë qëndrimit në Mal të Zi, do të ketë takime edhe me kryetarin e Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviç dhe Kryeministrin Dushko Markoviç.

Gjithashtu, Presidentit Meta do të takohet me Këshillin Kombëtar të Shqiptarëve të Malit të Zi dhe do të vizitojë qytetet e Tuzit, Tivarit dhe Ulqinit.
Shtuar më 21/01/2019, ora 09:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori