Presidenti kroat viziton Maqedonine
Albeu.com
Presidenti kroat Ivo Josipoviç qendron sot për vizitën e parë zyrtare në Maqedoni. Josipoviç është ftuar nga ana e presidentit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov.
Ivo Josipoviç krahas takimit me Ivanovin, do të takohet edhe me kryetarin e Parlamentit Trajko Velanovski dhe kryeministrin Nikolla Gruevski. Presidenti kroat do të takohet me biznesmenët kroatë dhe përfaqësuesit e bashkësisë minoritare kroate në Maqedoni.
Shtuar më 12/07/2010, ora 11:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori