Presidenti i ri, përfundon takimi 1 orësh mes Ramës dhe Metës
Sapo ka përfunduar takimi i kryeministri Edi Rama me aletin e tij në koalicion Ilir Meta.

Takimi i cili zgjati 60 minuta, ndërsa nuk pati prononcimi për media nga asnjëri prej aleatëve.

Takimi vjen në një kohë që Presidentit aktual Bujar Nishani po i mbaron mandati dhe duhet zgjedhur pasuesi i tij.

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi i kërkoi sot kryeparlamentarit Meta që të nisë procedura për zgjedhjen e Presidentit të ri, duke nënvizuar se të enjten duhet të mblidhet Konferenca e Kryetarëve dhe më 18 prill të zhvillohet raundi i parë i votimit./Albeu.com/
Shtuar më 12/04/2017, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori