Presidenti duhet te therrase Berishen per formimin e qeverise se re
Albeu.com
Nenkryetari i PD-se, Bamir Topi e beri publike kete kerkese drejtuar kreut te shtetit, qe sipas tij behet per t'i dhene fund ketij tranzicioni dhe per te siguruar me shume stabilitet politik.Pas shpalljes se rezultatit zyrtar te zgjedhjeve nga KQZ-ja, Partia Demokratike i ka derguar nje kerkese kreut te shtetit, ne te cilen thuhet se shprehimisht se tashme pasi eshte zyrtarizuar se aleanca e djathte ka mazhorancen e votave te 3 korrikut, Presidenti duhet te therrase kreun e partise fituese te zgjedhjeve per te celur negociatat per qeverine e re. Nderkohe zedhenesi politik i socialisteve, Blendi Klosi, ne lidhje me kete ceshtje ka deklaruar se procesi zgjedhor nuk ka perfunduar dhe kreu i shtetit nuk mund te ndermarre asnje veprim deri sa te certifikohet zyrtarisht rezultati perfundimtar i zgjedhjeve si nga KQZ-ja ashtu edhe nga Kolegji Zgjedhor.
Shtuar më 17/07/2005, ora 21:22
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori