Presidenti dekreton transferimin e 24 prokurorëve
Prokuroria e Përgjithshme, Tiranë
Presidenti Bamir Topi ka dekretuar transferimin e 24 prokurorëve në rrethe të ndryshme të vendit. Vetëm 11 prej tyre janë transferuar nga rrethet në Tiranë, 4 në Durrës, dy në Shkodër dhe të tjerët në Elbasan, Lushnje, Kurbin, Kavajë, Pogradec, Fier dhe Vlorë.

Ndërkaq, Prokuroria e Përgjithshme ka nisur kontrollet në prokuroritë e rretheve, pas përplasjeve me Ministrinë e Drejtësisë. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2012, ora 10:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori