Presidenti dekreton Ermonela Felajn si ministre Marrëdhënieve me Parlamentin
Pëlqej
Presidenti Bujar Nishani dekreton emërimin e Ermonela Felaj në detyrën e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin nderkohë që ka dekretuar shkarkimin e Ilirjan Celibashit nga kjo detyrë.

Sipas njoftimit të Presidences, në mbështetje të 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës dhe me propozim të Kryeministrit, kreu i shtetit dekretoi shkarkimin e ministrit të Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Ilirjan Celibashi si firmos emërimin në këtë post të zonjën Ermonela Felaj.

Dekreti i Kreut të Shtetit pritet të votohet në nisjen e sesionit të ri parlamentar. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 16:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori