Presidenti Bush do të vizitojë Shqipërinë
Albeu.com
Bush do të jetë në turne në disa vende . Vizita në Shqipëri do të jetë pjesë e një turi evropian ku përfshihen Gjermania, Çekia, Polonia, Italia dhe Bullgaria. Në Gjermani presidenti amerikan pritet të marrë pjesë në takimin e nivelit të lartë të G-8-ës. Vizita në Tiranë do të paraprihet nga takimi që presidenti Bush do të ketë me Papën Benedikt XVI në Vatikan.

Vizita e presidentit Bush cilësohet si historike pasi do të jetë hera e parë që një president amerikan viziton Shqipërinë.

I ati i presidentit Bush e ka vizituar më parë Shqipërinë në mënyrë private dhe në kohën që e kishte lënë postin e presidentit te SHBA. start
Shtuar më 25/04/2007, ora 10:47
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori