Presidenti, Aleanca Demokristiane propozon Topallin
Aleanca Demokristiane i ka bërë thirrje forcave politike parlamentare që të japin konsensus për Jozefina Topallin si Presidente e Republikës duke dhënë kështu mbështetje për kandidaturën e Topallit për këtë post.


Aleanca Demokristiane sipas Bushatit si një forcë e re politike dhe pa mëkate në të shkuarën mori një rezultat të kënaqshëm në zgjedhjet vendore të 2011-ës. Për zgjedhjet parlamentare ajo pretendon të fitojë 3 deputete dhe një post ministror në qeverisje. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2012, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori