Presidenca e BE-sė, Irlanda pėrkrah anėtarėsimin e vendeve nga Ballkani Perėndimor
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Me 1 janar Irlanda ka marrė zyrtarisht presidencėn e BE-sė, duke premtuar pėrkrahje pėr anėtarėsimin e vendeve tė Ballkanit Perėndimor dhe zgjerimin e Unionit me Maqedoninė, Serbinė dhe Shqipėrinė.


"Irlanda do ta pėrkrahė fuqishėm anėtarėsimin e vendeve nga Ballkani Perėndimor nė BE. Ne do tė angazhohemi edhe pėr qytetarėt e ardhshėm tė Unionit. Do tė kėmbėngulim qė tė pėrshpejtojmė negociatat me Islandėn, por edhe do t'i nxitim negociatat me Turqinė",deklaroi ministrja irlandeze pėr Ēėshtjet Evropiane, Lussinda Creyton.

Motoja e kėtij kryesimi gjashtėmujor tė BE-sė nga Irlanda ėshtė "Stabilitet, Punėsim, Rritje". /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2013, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.