Prelec: Vendimi i GJND-se, teknik dhe pa ndikim ne rajon
Albeu.com
Serbia është pengesa kryesore mes Kosovës dhe normalizimit të plotë të marrëdhënieve të saj ndërkombëtare. Kështu u shpreh për Zërin e Amerikës, Marko Prelec, drejtor i Projektit për Ballkanin në Grupin Ndërkombëtar të Krizave.
Prelec shtoi se megjithatë, taktikat që po ndjek Beogradi janë të papërgjegjshme meqenëse nuk kanë një objektiv të përcaktuar. Ndërsa, në lidhje me vendimin e pritshëm të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, eksperti i GNK-së thotë se ai ka të ngjarë të jetë një vendim teknik që nuk do të ketë ndonjë ndikim të madh në rajon.
Shtuar më 20/02/2010, ora 02:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori