Pranohet kërkesa e Serbisë - paralajmërohet abstenimi i BE-së
Albeu.com
Asambleja e Përgjithshme e OKB-së është pajtuar për futjen në rendin e ditës të kërkesës së Serbisë për të kërkuar mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës.Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe po lobojnë kundër iniciativës serbe, kurse ministrja e Jashtme greke, Dora Bakoyannis, ka paralajmëruar abstenim të të gjitha shteteve të BE-së.

Për në New York kanë udhëtuar edhe presidenti Sejdiu e ministri i jashtëm Hyseni. (ktv)
Shtuar më 20/09/2008, ora 16:37
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori