Pr/ligji mbi bursën e energjisë, përçahet LSI
Gjatë votimit në seancën parlamentare të ditës së sotme në lidhje me ndryshimet në Energji, ka pasur përçarje mes deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Është votuar projektligji i cili ka qenë në rend të ditës së sotme në seancë plenare.

Pr/ligjin për të cilin u diskutua dhe u votua sot ishte mbi bursën e energjisë.

Opozita nuk ka votuar e ndërsa deputetët e LSI-së Haxhinasto, Panariti, Rrokaj, Naço,Ttusha kanë votuar pro në parim. Ndërsa vetingu në polici ka kaluar me procedurë të përshpejtuar. Ky projektligj ka marrë 86 vota pro dhe 1 abstenim. /albeu.com/
Shtuar më 15/02/2018, ora 17:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori