E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
PPDNJ mbështet kërkimin e eshtrave të ushtarëve grekë në rrethin e Korçës
Pavarësisht se historianët mohojne ekzistencën e tyre në qytetin e Korçës, si zonë ku nuk janë zhvilluar beteja në luftën italo – greke, Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut mbështet kërkimin e eshtrave të ushtarëve grekë në rrethin e Korçës.

"Kërkimi dhe gjetja e eshtrave të të rënëve të realizohet me një marrëveshje me shumë se njerëzore. Ata trima ishin djem të rinj, burra, bij nënash që në emër të paqes, lirisë, demokracisë dhanë gjënë e tyre më të shtrenjtë dhe sot nuk paskan të drejtën njerëzore të kenë një varr, një emër, një simbol? Jo zotërinj!", u shpreh Ligoraq Karamelo.
Shtuar më 12/02/2013, ora 17:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori