"Porta Triumfale" shkupjane ne pikepyetje
Albeu.com
“Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk do të reflektoj]ë në ndërtimin e skulpturës ‘Porta Maqedonia’, meqë Ministria e Kulturës ka marrë leje për ndërtim para se të merret vendimi", pohoi zëdhënësja e kësaj ministrie, Tatjana Blazevska, pasi ...... që të mërkurën gjykata ndaloi ndërtimin e kësaj dhe të skulpturave tjera në urën Syri, si dhe të disa objekteve tjera të parapara me projektin Shkupi 2014.

Nga Komuna Qendër nuk u saktësua nëse do të respektohet vendimi i gjykatës.

"Nuk i komentojmë vendimet e Gjykatës Kushtetuese", pohuan në Komunën Qendër.
Shtuar më 01/07/2010, ora 21:24
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori