Polt: Rezoluta për pavarësinë e Kosovës miratohet në fund të pranverës
Albeu.com
Ambasadori amerikan në Beograd, Majkëll Polt, ka deklaruar se Këshilli i Sigurimit ka nisë punën në hartimin e një rezolute adekuate për Kosovën dhe aktualisht po bisedohet me anëtarët e KS për atë se në ç'mënyrë do të precizohen formulimet.Polt ka shprehur pritjet që rezoluta e Këshillit të Sigurimit të KB për Kosovën do të çelë dyert për pavarësinë e mbikëqyrur të Kosovës dhe se ajo mund të miratohet në fund të pranverës apo në fillim të verës.
Shtuar më 11/04/2007, ora 15:22
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori