Politikani gjerman "ofendon" shqiptarët, ja si i quan
Anëtari i partisë populiste gjermane AfD, Andreas Winhart, së fundmi ka folur me tone përçmuese për shqiptarët dhe të huajt që kërkojnë azil në Gjermani.

Ai ka ngjallur shumë debat në Gjermani, pasi i quan shqiptarët hajdutë që të spastrojnë shtëpinë.

Sipas mediave vendase Winhart në një fjalim të fundit para fushatës së partisë të ekstremit të djathtë në Bad Aibling, i quajti shqiptaret hajdutë, dërkohë që azilkërkuesit dhe emigrantet afrikane si bartës të SIDA-s.

“Kush nuk dëshiron që shqiptarët dhe kosovarët në të ardhmen të vijnë si ndihmës mjekë në “shtëpitë tuaja dhe të pastrojnë dhomat tuaja (duke nënkuptuar vjedhjen), atëherë ju bashkohuni partinë AfD”, tha Winhart. /albeu.com/

Shtuar më 10/10/2018, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori