Policja vlonjate u kap me kokainë në Itali, reagon Policia e Shtetit
Ditën e sotme mediat italiane shkroi se një police në Shqipëri është kapur në Milano me doza kokaine.

Pas këtij lajmi i cili u publikua me shpejtësi në mediat vendase, ka reaguar Policia e Shtetit.

"Shtetasja e arrestuar F. Z., 29 vjeçe nuk është më pjesë e Policisë së Shtetit që prej vitit 2017">2017..."- shkruan Policia e Shtetit.

Policia e Shtetit:

Në lidhje me një shtetase të arrestuar me lëndë narkotike nga autoritet policore italiane e cila është prezantuar si punonjëse e Policisë shqiptare sqarojmë opinionin publik se:

Shtetasja e arrestuar F. Z., 29 vjeçe nuk është më pjesë e Policisë së Shtetit që prej vitit 2017">2017.

Ajo ka qenë efektive në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë dhe në vitin 2017">2017 është larguar nga Policia e Shtetit pasi nuk fitoi më të drejtën për tu pajisur me Çertifikatë Sigurie.

Policia e Shtetit ka shkëmbyer informacion në kohë reale me homologët e Karabinierisë në Milano, nëpërmjet Oficerit Ndërlidhës në Bari për rastin në fjalë.

Policia e Shtetit është e vendosur për të bashkëpunuar ngushtësisht me partnerët me qëllim evidentimin dhe goditjen e elementëve kriminal që ushtrojnë veprimtari kriminale.

Shtuar më 01/02/2020, ora 19:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori