U nisën për t'u sqaruar, zbardhet sherri me thika e sëpata ku u plagos rëndë 17-vjeçari
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Durrës, ku një
17-vjeçar është plagosur me thikë në Sukth.

Mësohet se i plagosuri është Elvin Zira, i cili është transportuar në spital dhe është duke iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Ngjarja:

Dyshohet se dy të rinjtë të shoqëruar nga shoqëria e secilit janë takuar për t'u sqaruar pasi janë konfliktuar 3 ditë më parë.

Sukth, ata janë konfliktuar fizikisht, shaeë e përleshur, ku autori në kërkim ka qëlluar me thikë 17 vjecarin.

Mësohet se një ndër të pranishmit ka tentuar t'a qëllojë 17 vjecarin e plagosur edhe me sëpatë por fatmirësisht i është shmangur.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 22.09.2020, rreth orës 15:30, në Sukth, pas një konflikti të çastit, është goditur me mjet prerës (thikë), shtetasi E.Z.,17 vjeç, i cili është dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i ngjarjes dyshohet se është shtetasi M.I., dhe shërbimet e Policisë janë vënë në ndjeke të tijë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.
Shtuar më 22/09/2020, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori